Content

POLECAM:

POLECAM:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> www.motherlove.pl <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
środa, 20 stycznia 2016

Cicho, bo głośno

U nas cisza, bo... bo paradoksalnie jest głośno :-)
Życie z dwójką smyków znacząco różni się od tego, gdy posiada się tylko jedną pociechę. Dom tętni życiem, jest wesoło :-)

Kiedy jedno śpi, nie oznacza to czasu wolnego dla rodziców, nawet gdyby czas ten miał być przeznaczony na codzienne obowiązki czy pracę - bo drugie niekoniecznie chce spać w tym samym czasie.

Kiedy jedno śpi, nie jest powiedziane, że pośpi długo - bo drugie może mieć akurat ochotę pośpiewać pierwszemu kołysankę pt. "Jedzie pociąg z daleka" lub okazać rodzeństwu swą miłość poprzez pieszczotliwe głaskanie czy całowanie, czy po prostu bawi się korzystając w pełni z zasobów gardłowych, jakimi obdarowała je Bozia :-)

A na dokładkę nocne marki nam się trafiły. Przy dobrych wiatrach o 23:00 dzieci śpią, choć zwykle jest to bliżej 24:00. I mamusi "happy hours" poszły w zapomnienie - po całodniowym maratonie nie mam już siły na nic i marzę jedynie o wygodnej podusi. Czasem udaje mi się otworzyć komputer. Czasem tylko otworzyć :-P Podsumowując - padam jak kawka, czasem nawet szybciej niż Tymuś...

Jednym słowem nie nudzimy się ;-)


Stąd więc zniknęłam z sieci. Ale pracuję nad tym. A że hopla na punkcie zarządzania czasem mam - kto pracował ze mną w korporacji ten dobrze wie, bo bardzo prawdopodobne, że lekcje pobierał :-P to szukam rozwiązania tej sytuacji. Wiem, że  z jednej strony to czas pomoże wyregulować plan dnia, bo ze starszakami powinno być łatwiej (prawda?). Z drugiej zaś znalazłam rewelacyjnego pomocnika w planowaniu. Ale to osobny temat.

Czyli co u nas?

Synek rośnie jak na drożdżach, a wręcz jak na porządnym zakwasie :-)
Kończąc 1. miesiąc życia (czyli prawie 3 tygodnie temu) osiągnął wagę 6kg i wskoczył w ubranka o rozmiarze 68! Koniec z prasowaniem, bo się wykończę :-) Teraz przypuszczam, że może ważyć już z 7 kg. Kawał chłopaka. Gorzej, że ów drugi mężczyzna mojego życia bez bujania lub cyca w paszczy nie chce zasnąć i tym najbardziej daje w kość. Edukuję się aktualnie w temacie szukając rozwiązań tej sytuacji...

Poza tym jest przesłodki - staje się coraz bardziej świadomy, gaworzy i guga jak najęty, świadomie już patrzy obdarowując nas szczerymi, ciepłymi uśmiechami - esencja macierzyństwa! <3 Od kilku dni zaczęły go interesować grzechotki zawieszone na karuzeli nad łóżeczkiem, które ewidentnie zaczął dostrzegać mimo, że nie są czarno-białe, śledzi je wzrokiem dziwiąc się przy tym niejednokrotnie :-) Książeczki kontrastowe zna już na pamięć :-)
Cycor z niego jak nic, nadal uwielbia jeść, to Ci nowość :-P przez co i ze mnie wyssał już sporo kilogramów - aktualnie 14 kg. zgubione, zostało 7kg do powrotu do formy sprzed ciąży, ale tempo utraty wagi znacznie zwolniło.

A kochana Tosieńka? 

Po pierwsze zaskakuje nas z dnia na dzień nowymi piosenkami - ilość tekstów jakie zna na pamięć totalnie nas szokuje! Zajęcia z rytmiki i angielskiego jakie ma w żłobku niesamowicie procentują!
Do tego dochodzą zdolności akrobatyczno-taneczne - czyżby rosła nam artystka?  :-)


Skupić się także potrafi, żeby nie było ;-)
sukienka: CoolClub; dywan: Ikea, meble: BEMEBLE.pl
Spełnia się w roli starszej siostry, jest niezwykle opiekuńcza i bardzo zakochana w Tymusiu - zacałowałaby go na amen gdybyśmy nie reagowali :-)

Także pomału rozpoczynam projekt REAKTYWACJA, małymi krokami wracam. 
Czy się uda?

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Ostatnie komentarze

Szukaj na tym blogu

Obserwatorzy

Wyświetlenia

Follow me on Bloglovin'

Follow on Bloglovin

Tu jesteśmyzBLOGowani.pl